Rozwiązania chmurowe

Współpracując blisko z naszymi klientami zapewniamy pełny zakres usług i rozwiązań, od planowania i projektowania, poprzez dostawę, instalację i konfigurację systemów aż do utrzymania i serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego.

Rozwiązania chmurowe to nowoczesne usługi polegające na udostępnianiu mocy obliczeniowej, przestrzeni dyskowej, środowiska programistycznego lub gotowych aplikacji. Dzięki chmurze użytkownik może korzystać z tych wszystkich funkcjonalności bez konieczności zakupu licencji, oprogramowania czy drogich serwerów. Obsługa całej infrastruktury chmurowej leży po stronie dostawcy. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje chmur obliczeniowych, które różnią się przede wszystkim kwestiami technicznymi i przeznaczeniem:

Chmura publiczna ( Public cloud)- właściciel całej infrastruktury udostępnia moc obliczeniową i przestrzeń dyskową wielu klientom jednocześnie. Wśród największych zalet korzystania z chmury publicznej wymienia się: niskie koszty, możliwość szybkiego dokupienia zasobów, łatwy dostęp do dodatkowych usług.

Chmura prywatna( Private cloud )- dostarczana przez firmę lub jest to udostępniona część wewnątrz organizacji. W obu przypadkach jest ona przeznaczona do użytkowania na wyłączność przez jeden podmiot. Gwarantuje to wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych. Chmura prywatna może być wykorzystywana nawet przez firmy przechowujące dane poufne.

Chmura hybrydowa( Hybrid cloud )- rodzaj chmury obliczeniowej łączącej w sobie zalety obu wcześniejszych rozwiązań, część danych może być przechowywana w chmurze prywatnej, a część w publicznej. W przestrzeni publicznej można trzymać programy wymagające dużej mocy obliczeniowej i odciążać w ten sposób serwery lokalne. Albo korzystać z dodatkowej mocy tylko w sytuacjach awaryjnych, kiedy zasoby przedsiębiorstwa są przeciążone. Pozwala to zachować ciągłość usług, nawet w momentach krytycznych.

Chmura obliczeniowa (Cloud computing)- zapewnia wygodę, szybkość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Co więcej, zewnętrzne serwery znajdujące się na całym świecie doprowadzą do wyeliminowania dysków twardych z urządzeń komputerowych. Dostęp do danych oraz zarządzanie nimi, czy wykonywanie nawet zaawansowanych działań, możliwe jest z pozycji urządzeń mobilnych

Microsoft 365 to rozbudowane środowisko łączące w sobie cechy platformy komunikacyjnej i pakietu biurowego. Wydajna infrastruktura, stworzona z myślą o zmieniających się potrzebach współczesnego biznesu, umożliwia kompleksową organizację pracy na wszystkich poziomach infrastruktury przedsiębiorstwa. Platforma chmurowa Microsoft 365 (Office 365) po wdrożeniu zapewnia dostęp do następujących aplikacji:

∙         biznesowej poczty elektronicznej

∙         usługi OneDrive (wirtualny dysk sieciowy firmy)

∙         pakietu biurowego obejmującego aplikacje: Word, Excel, Power Point, Outlook

∙         platformy Teams do pracy zdalnej, grupowej oraz wideokonferencji

∙         SharePoint czyli wewnętrzna baza wiedzy twojej organizacji

∙         szerokiej bazy nieustannie rozwijanych aplikacji dodatkowych jak: ToDo, Planner, Yammer czy OneNote

 • oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo newralgicznych danych w twoim przedsiębiorstwie: Azure Information Protection, Intune itd.

Microsoft Azure to wiodąca na rynku platforma chmurowa w modelu PaaS( Platform as a Service), umożliwiająca w czasie rzeczywistym dostęp do praktycznie nieograniczonej mocy obliczeniowej serwerów oraz magazynu danych. Dodatkowo funkcjonalność skalowania automatycznego pomaga zapewnić optymalne działanie aplikacji przy zmianach zapotrzebowania. Chmura Azure pozwala na tworzenie usług w ramach jednej kompletnej platformy. Gwarantuje zabezpieczenia na poziomie korporacyjnym, wykorzystywane przez największe światowe organizacje oraz instytucje, w tym finansowe. Posiada ponad 200 usług podzielonych na 18 kategorii:

 • Compute: Azure VM, Azure Cloud Services, Kubernetes Services
 • Networking: Azure VPN, Azure DNS, Azure Virtual Network
 • Storage: Azure Storage, Azure File Storage, Azure NetApp Files
 • Databases: Azure Cosmos DB, Azure SQL, Virtual Clusters
 • Internet of Things: IoT Hub, Machine Learning Studio, Stream Analytics
 • Oraz wiele innych

Commvault Metallic Backup & Recovery oferuję kompleksową i pełną ochronę danych korporacyjnych,, która jest łatwa do wypróbowania, konfiguracji i zarządzania. SaaS w krótkim czasie jest gotowy do pracy i niezawodny przez lata. Chroń pracę swojej firmy, aby zabezpieczyć się przed przypadkowym usunięciem danych, atak szyfrujący (Ransomware) czy innymi złośliwymi atakami.

Elastyczne oferty dostosowane do Twoich potrzeb w zakresie ochrony danych:

 • Metallic™ VM & Kubernetes Backup: Pojedyncze rozwiązanie na poziomie przedsiębiorstwa dla platformy, chroń swoje obciążenia w środowisku lokalnym lub natywnych maszyn wirtualnych i kontenerów- bez złożoności lub cichego podejścia.
 • Metallic™ Database Backup: Potężne rozwiązanie do ochrony danych z prostotą BaaS i wyjątkową elastycznością przechowywania dla bezpieczeństwa ustrukturyzowanych danych o znaczeniu krytycznym dla przedsiębiorstwa lokalnie lub w chmurze.
 • Metallic™ File & Object Backup: Ochrona pojedynczego rozwiązania dla danych nieustrukturyzowanych lokalnie lub w chmurze, zapewniając płynne tworzenie kopii zapasowych i szybkie odzyskiwanie serwerów, plików lub obiektów- w całym systemie.
 • Metallic™ Office 365 Backup & Recovery: Chroń swoją pracę w Microsoft Office 365, aby zabezpieczyć się przed przypadkowym usunięciem i uszkodzeniem danych.
 • Metallic™ Endpoint Backup & Recovery: Szybka i bezpieczna ochrona laptopa i komputera stacjonarnego ( z możliwosćia odzyskania klona systemu w szybki sposób; .

Rozwiązania chmurowe

Rozwiązania chmurowe jakaś treść???
Azure
System do backup’u oraz archiwizacji danych Commvault w chmurze
Rozwiązania chmurowe Microsoft
crossmenucheckmark-circle